Akademia życia

Akademia Życia to miejsce w centrum Polski, gdzie osoby z niepełnosprawnością ruchową przygotowują się do samodzielnego życia. To szansa dla młodych osób, które z powodu niepełnosprawności są zależne od innych ludzi – w sensie organizacyjnym, zawodowym, ekonomicznym i prywatnym.

 

Uczestnicy Akademii przyjeżdżają do Konina na 6 miesięcy. W przystosowanych mieszkaniach treningowych uczą się i rozwijają praktyczne umiejętności. Każdy realizuje indywidualny plan dostosowany do stopnia jego sprawności, predyspozycji, umiejętności, kompetencji i zainteresowań. Ten plan obejmuje m.in. treningi samodzielności, zajęcia aktywnej rehabilitacji, fizjoterapię, zajęcia komputerowe i językowe, warsztaty z psychologiem i coachem zawodowym, a także płatne staże zawodowe.

 

Jednorazowo do mieszkań treningowych w Koninie przyjeżdża 8 osób. Do dyspozycji mają dwa w pełni wyposażone i dostosowane mieszkania zlokalizowane na starówce. W każdym znajduje się przestronna kuchnia i łazienka. Pokoje są 1, 2 i 3 osobowe, wygodnie umeblowane z dostępem do wi-fi. Udział osób niepełnosprawnych w projekcie finansowany jest przez duńskie Fundacje VELUX. Po przyjeździe do Konina, uczestnicy we własnym zakresie organizują sobie jedynie wyżywienie.

 

Rekrutacja trwa do końca stycznia 2017!!!

 

Formularz rekrutacyjny dostępny jest na www.akademiazycia.org

 

Informacji o projekcie udziela: Karol Włodarczyk – tel. (63) 211 22 19, e-mail:k.wlodarczyk@podajdalej.org.pl 

 

Projekt realizowany jest przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ i Miasto Konin, a finansowany przez duńskie Fundacje VELUX.

 

Materiały o Akademii Życia:

http://www.tvp.info/27311191/jestem-niepelnosprawny-ale-nie-jestem-pepkiem-swiata-niezwykla-historia-marcina

http://zielonedrzwi.tvn.pl/wideo,924,v/akademia-zycia,1579643.html

 

admin

Author: admin

Autor admin

Styczeń 24, 2017